Mielec Biega

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. partnerem mieleckich biegów

ARP S.A. kolejny rok wspiera mieleckie biegi uliczne.

SSE EURO-PARK MIELEC jest pierwszą polską specjalną strefą ekonomiczną powstałą w 1995 r. i zajmuje obecnie 1496 ha i jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą 8,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 28,6 tys. osób.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer. Zarządzającym strefą jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Mielecka strefa od lat pozycjonowana jest w czołówce najefektywniejszych stref w Polsce.

W opublikowanym rankingu dziennika „Rzeczpospolita” podsumowującym efektywność specjalnych stref ekonomicznych w pierwszym półroczu br. SSE EURO-PARK MIELEC okazał się najlepszy w Polsce pod względem ilości udzielonych zezwoleń.

Comments are closed.