Aktualności

Zwycięstwa naszych chodziarzy w Zaniemyślu

W Zaniemyślu koło Kalisza odbyły się XVII Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym. W głównej konkurencji na 20 km kobiet i mężczyzn wystąpili nasi zawodnicy.

W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Zdziebło z nowym rekordem życiowym 1:32:03. Podopieczna Marzeny Kulig nie dała żadnych szans swoim pogromczyniom z halowych Mistrzostw Polski. Rezultat uzyskany przez Kasię jest zaledwie o trzy sekundy gorszy od wyznaczonego minimum PZLA na Mistrzostwa Świata w Doha.

Rafał Augustyn, po niedawnym triumfie na Mistrzostwach Polski na 50 km i uzyskanym minimum na czempionat w Doha i wypełnieniu wskaźnika na swoje czwarte Igrzyska Olimpijskie w Tokio w przyszłym roku, stanął na najniższym stopniu podium.

Kamil Piecuch w debiucie na 10 km w kategorii U 18 zdecydowanie pokonał swoich konkurentów uzyskując bardzo dobry rezultat 48:43. Jego młodszy kolega Crystian Ielo był najszybszy na 5 km (U 16) z rezultatem 26:26. Julita Małaszewicz (U 16) na dystansie 3 km dotarła na metę na piątej pozycji – 16:07.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*